Przyjaciele życia - Marsz dla życia

Marsz dla życia

Aktualności

Relacja z Warsztatów Duchowych

W dniach 4-6 grudnia 2015r. odbyły się w Ośrodku Rekolekcyjno - Wypoczynkowym SCALA w Rowach II WARSZTATY DUCHOWE O CIERPIENIU. Wzięło w nich udział 30 uczestników. Wbrew pozorom był to czas radosny kojący cierpienie, ale pełen refleksji i ucieszenia się miłością, jaką obdarzył nas Bóg Ojciec.

Od prowadzących warsztaty - s. Sary ze Zgromadzenia Uczestnic Krzyża i ks. Wacława Grądalskiego - dowiedzieliśmy się, że Bóg chce nas takimi, jakikimi jesteśmy. Kocha nas kruchych, ułomnych i wcale nie oczekuje od nas doskonałości, bo po cóż wtedy byłby nam potrzebny...? Jak mówi Ks. Jan Twardowski w jednym ze swoich wierszy: "... by;iby doskonali, lecz wad im zabrakło..." :-)

Pochylaliśmy się nad Pismem Świętym, uczestniliśmy we Mszy Św., adoracji, spowiedzi św. i indywidualnych rozmowach duchowych.

Lek. Joanna Kasperek - psychiatra i psychoterapeuta poprowadziła nas w tajniki biologii i psychologii cierpienia. Można było skorzystac z indywidualnych konsultacji z nią.

Ponieważ oddżwięk był tak duży, już wyznaczono kolejny termin warsztatów na 1-3 kwietnia 2016r. To niedziela Miłosierdzia Bożego, więc te treści zdominują nasze spotkanie.

Chętnych zapraszamy do zaisywania się pod nr telefonu 608 064 611

Pozostałe aktualności
IV Marsz dla Życia