Przejdź do treści

Mama i ja24

Z chęcią skrytykujemy dwulatka w pampersie, ale kiedy jego mama będzie nim szarpać na ulicy. Lub gdy uderzy go w twarz na placu zabaw to nie chcemy reagować, bo to przecież nie jest nasza sprawa. Ja w takich momentach wyznaję zasadę, że wszystkie dzieci nasze są. Kiedy dzieje się im prawdziwa krzywda, to naszym obowiązkiem jako dorosłych jest natychmiastowa reakcja. Takie metody wychowawcze nie powinny mieć w ogóle miejsca.

Niech to będzie indywidualna decyzja każdej mamy. Każda kobieta jest inna, ma inne wartości, cechy i potrzeby. W tym wypadku nie ma decyzji dobrych i złych – ważne jest pozostawanie w zgodzie z samą sobą i swoimi pragnieniami dlaczego w czasie ciąży częściej psują się zęby?

Przedszkolak W Świecie Liter Czytanie Wrażeniowe

To wyjątkowa publikacja, która w sposób zrozumiały i przystępny wprowadza nauczycieli w zasady czytania wrażeniowego – jednego ze sposobów atrakcyjnego zapoznania dzieci z tekstami literackimi. Czytanie wrażeniowe” to książka, która prowadzi nauczycieli przedszkoli przez wszystkie zasady czytania wrażeniowego, a także wskazuje na ciekawe zabawy i podaje gotowe scenariusze. W książce przedstawione są ćwiczenia obejmujące różne sfery rozwojowe dziecka. Proponowane zadania służą usprawnianiu funkcji percepcyjno-motorycznych w zakresie wzrokowym, słuchowym i manualnym, doskonalą także myślenie operacyjne i sprawność językową. Kolejnym istotnym przekazem jest pochwała kreatywności – w bajce mowa jest o kangurowanie dziecka pieniądzach, które rosną na drzewach. Przenośnia ta służy zaakcentowaniu, że najważniejszy jest pomysł – , na którą wszyscy patrzą, dostrzegają niektórzy, a tylko nieliczni potrafią wykorzystać.