Przejdź do treści

Opieka nad niemowlęciem

Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Dieta wspomagająca płodność u kobiet w pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę.

U dziecka, u którego nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości przyznaje się 8-10 punktów w skali APGAR. Następnie dziecko oddawane jest mamie i może zostać po raz pierwszy nakarmione. Poród przedwczesny to poród, podczas którego ciąża kończy się między 23. W ostatnich latach wzrosła liczba porodów przedwczesnych, co według specjalistów związane jest z coraz późniejszym macierzyństwem. Z wiekiem pojawiają się choroby, które mogą wywoływać problemy w ciąży i prowadzić do przedwczesnego porodu.

Jednak towarzyszy jej wiele mitów, kangurowanie dziecka potęgowanych przez opowieści koleżanek, artykuły prasowe, a także czasem nieprzyjemności podczas pobytu w szpitalu. Możesz odpowiednio przygotować się na powitanie swojego dziecka na świecie tak, aby było ono cudem narodzin dla Ciebie i dla niego. Hipnoza podczas porodu czyli hipnoporód jest jedną z takich metod. W wielu krajach europejskich jest często stosowana. To metoda bezpieczna, która sprawi, że będziesz odczuwać zdecydowanie mniejszy ból, a Twoje maleństwo podświadomie zapamięta tę chwilę jako spokojną.