Przejdź do treści

Szkoła Rodzenia Gdańsk

Do uczestnictwa w szkole rodzenia powinniśmy otrzymać zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę, potwierdzające, że nie ma do tego przeciwwskazań. Aktywność ruchowa to ważny aspekt w życiu, stąd też odrębna dziedzina wiedzy, profilaktyki, czy leczenia jest bardzo ważna.
Dzięki tym zajęciom mogę przygotować się do porodu we własnym domu - polecam. Plan będzie zawierał także miejsce spotkań oraz czas jaki jest przeznaczony na dany temat. Gabinet położnej środowiskowo-rodzinnej najczęściej mieści się w przychodni ale można również zapisać się do położnej mającej indywidualna praktykę taką jak w szkole rodzenia Mama i Noworodek.
Na każdych zajęciach rozmawiamy swobodnie o naszym stanie i odczuciach, a potem realizujemy dany temat. Było już zwiedzanie porodówki (super sprawa!), karmienie piersią, kąpiel, poród rodzinny. Nauka oddychania torem przeponowym i w ogóle jest fajnie spotkać się z dziewczynami na podobnym etapie ciąży.
W Szkole Rodzenia MAMMA i Noworodek spotykają się pary na podobnym etapie życiowym, mające podobne obawy, lęki związane z porodem i opieką nad noworodkiem. Dlatego każde zajęcia pełne są ciekawych rozmów w przyjaznej atmosferze, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń oraz wzajemnego wsparcia. Celem Szkoły Rodzenia jest pomoc w pełniejszym, bardziej świadomym przeżywaniu ciąży, tak ważnego okresu w życiu przyszłych rodziców, a także pomoc w aktywnym uczestnictwie w czasie narodzin dziecka. 
jej najbliższymi. Sprawdź także co zabrać ze sobą do szpitala, całą listę znajdziesz tutaj: https://szkolarodzeniagdansk.pl/wyprawka-do-szpitala-dla-mamy-i-dziecka-co-nalezy-zabrac/
Bezpłatna Szkoła Rodzenia w Gdańsku „Mama i Noworodek”


 E-mail: kontakt@szkolarodzeniagdansk.pl

 Tel.: 606 11 35 40

 80-175 Gdańsk
ul. Jabłoniowa 29B